Reklama

Bloomberg: Światowy gigant surowcowy zarabia na rosyjskim paliwie

Po raz kolejny okazuje się, że wciąż nie brakuje chętnych do zarabiania na handlu krwawymi rosyjskimi surowcami. Światowy gigant w handlu surowcami sprzedaje rosyjskie paliwo Ekwadorowi. Twierdzi, że nie łamie zachodnich sankcji.

Publikacja: 27.08.2022 15:37

Bloomberg: Światowy gigant surowcowy zarabia na rosyjskim paliwie

Foto: Adobestock

Według agencji Bloomberg międzynarodowy trader surowcowy - Trafigura ( singapurska firma z głównymi biurami w Szwajcarii i Singapurze) pomaga w eksporcie rosyjskiego oleju napędowego do Ameryki Łacińskiej. Firma opłaciła fracht tankowca Marlin Aventurine dla dostawy 262 tysięcy baryłek paliwa, dla ekwadorskiego państwowego koncernu naftowego Petroeucador.

Marlin Aventurine został załadowany w rosyjskim porcie Tamań i przybył do Ekwadoru w zeszłym tygodniu. Według Bloomberga, Marlin Aventurine transportował olej napędowy, który można wykorzystać do wytwarzania energii elektrycznej, tankowania statków i jako rozcieńczalnik do oleju opałowego, jednego z głównych produktów eksportowych Ekwadoru.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Ropa
Przybywa ropy na globalnym rynku. Rosja zarabia coraz mniej na eksporcie
Ropa
Chiny gromadzą ropę na potęgę. Pekin szykuje się na kryzys energetyczny
Ropa
Pompy OPEC+ przyśpieszą. Będzie więcej ropy
Ropa
To koniec rosyjskiej ropy w Unii. Nowy, szybszy termin
Ropa
Arabia Saudyjska kontra Rosja, czyli kłótnia w naftowej rodzinie
Reklama
Reklama