URE: pierwsze aukcje OZE w październiku

W drugiej połowie października odbędą się tegoroczne aukcje na sprzedaż energii z zielonych elektrowni. Urząd Regulacji Energetyki ustalił je na 17-19 i 24-25.

Publikacja: 17.09.2018 14:06

URE: pierwsze aukcje OZE w październiku

Foto: 123RF

Na razie ogłoszono aukcje dla wytwórców instalacji produkujących prąd z odnawialnych źródeł energii, które już istnieją. O wsparcie w nich starać się mogą elektrownie wykorzystujące wyłącznie biogaz rolniczy (zarówno te do 1 MW jak i powyżej 1 MW), a także małe (nie większe niż 1 MW) hydroelektrownie, siłownie wykorzystujące biopłyny, energię geotermalną czy wiatr na morzu.
Aukcje ogłoszono także dla małych i większych mocy wykorzystujących biogaz pozyskany ze składowisk odpadów, z oczyszczalni ścieków, stanowiących dedykowane instalacje spalania biomasy, w tym w wysokosprawnej kogeneracji, a także układy hybrydowe.
Jak podaje URE w komunikacie, w jednej aukcji wytwórca może wysłać więcej niż jedną ofertę, jeśli oferty te dotyczą różnych Instalacji OZE należących do tego samego wytwórcy, spełniających parametry danej aukcji. W przypadku, gdy w sesji danej aukcji zostaną złożone mniej niż trzy oferty, spełniające wymagania określone w ustawie OZE, aukcja nie zostanie przeprowadzona.
Pozostało 100% artykułu
Energianews
Achillesowa pięta systemu dostaw ropy w ogniu. Czy szykuje się kolejny konflikt?
Energianews
Saudyjczycy chcą po cichu podkręcać na świecie popyt na ropę i paliwa kopalne
Energianews
Niemożliwe staje się faktem. Hiszpanie już w tym roku pobiją energetyczny rekord
Energianews
W energetyce kiełkuje zielona rewolucja. Rynek pracy zmieni się nie do poznania
Energianews
Paweł Ruszkowski: Nowy gracz w polskiej energetyce
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?