URE: pierwsze aukcje OZE w październiku

W drugiej połowie października odbędą się tegoroczne aukcje na sprzedaż energii z zielonych elektrowni. Urząd Regulacji Energetyki ustalił je na 17-19 i 24-25.

Publikacja: 17.09.2018 14:06

URE: pierwsze aukcje OZE w październiku

Foto: 123RF

Na razie ogłoszono aukcje dla wytwórców instalacji produkujących prąd z odnawialnych źródeł energii, które już istnieją. O wsparcie w nich starać się mogą elektrownie wykorzystujące wyłącznie biogaz rolniczy (zarówno te do 1 MW jak i powyżej 1 MW), a także małe (nie większe niż 1 MW) hydroelektrownie, siłownie wykorzystujące biopłyny, energię geotermalną czy wiatr na morzu.
Aukcje ogłoszono także dla małych i większych mocy wykorzystujących biogaz pozyskany ze składowisk odpadów, z oczyszczalni ścieków, stanowiących dedykowane instalacje spalania biomasy, w tym w wysokosprawnej kogeneracji, a także układy hybrydowe.
Jak podaje URE w komunikacie, w jednej aukcji wytwórca może wysłać więcej niż jedną ofertę, jeśli oferty te dotyczą różnych Instalacji OZE należących do tego samego wytwórcy, spełniających parametry danej aukcji. W przypadku, gdy w sesji danej aukcji zostaną złożone mniej niż trzy oferty, spełniające wymagania określone w ustawie OZE, aukcja nie zostanie przeprowadzona.
Pozostało 100% artykułu
Energianews
Niemożliwe staje się faktem. Hiszpanie już w tym roku pobiją energetyczny rekord
Energianews
W energetyce kiełkuje zielona rewolucja. Rynek pracy zmieni się nie do poznania
Energianews
Paweł Ruszkowski: Nowy gracz w polskiej energetyce
Energianews
PSG ukończyła strategiczną inwestycje dla Białegostoku
Energianews
Kreml ma kim zastąpić Grupę Wagnera. Mięso armatnie dostarczą firmy energetyczne
Materiał Promocyjny
Jakie technologie czy też narzędzia wspierają transformację cyfrową biznesu?