Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej
::”Puls Biznesu”: Paliwa podbiły sierpniową inflację
Ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w sierpniu wzrosły o 1,8 proc. r/r — wynika z ostatecznych danych GUS. To odczyt zbieżny ze wstępnymi szacunkami, które poznaliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca, ale bogatszy o strukturę CPI.
::”Parkiet”: Ropa naftowa znowu rozpieszcza spekulantów
Zmienność to jest to, co kochają spekulanci. Tej nie brakowało w ostatnim czasie na rynku ropy naftowej. Ceny czarnego złota potrafiły dynamicznie rosnąć, by po chwili znów złapać zadyszkę i równie dynamicznie spadać. Jeszcze na początku września za baryłkę ropy typu WTI płacono około 45 USD. W połowie ubiegłego tygodnia cena zbliżyła się do ważnego poziomu 50 USD. (wydanie płatne)
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.