Notowana na rynku NewConnect firma BGS Energy Plus wypracowała w ubiegłym roku 570,5 mln koron czeskich (90,1 mln zł według średniego kursu NBP) skonsolidowanych przychodów oraz 17,7 mln koron (2,8 mln zł) zysku netto. W stosunku do 2009 r. oznacza to trzynastokrotny wzrost sprzedaży i ośmiokrotną zwyżkę czystego zarobku.

Obecnie BGS Energy Plus posiada jedną biogazownię w Zavidkovicach o mocy 0,62 MW. W tej miejscowości spółka buduje również drugi tego typu obiekt o mocy 0,37 MW. Ponadto realizuje trzy inne biogazownie w czeskich miejscowościach: Suchdol (0,56 MW), Cihost (0,62 MW) i Ovesna Lhota (0,62 MW).

Poza elektrowniami, które będą w jej portfelu, buduje również dla innych firm. Takich projektów w portfelu grupy jest trzynaście. Łączna moc realizowanych biogazowni wynosi 9,31 MW. Długofalowa strategia BGS Energy Plus zakłada inwestowanie w alternatywne źródła energii odnawialnej oraz uzyskanie pozycji lidera w sektorze elektrowni biogazowych w Republice Czeskiej.

Spółka posiada dostęp do niezbędnego know-how w zakresie tego typu projektów poprzez udział w joint venture z niemiecką spółką UTS, która jest liczącym się w Europie producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie biogazu.