Wiosną przyszłego roku na wybranych stacjach paliwowych PKN Orlen w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach i Białymstoku, pojawi się łącznie 35 terminali z rowerami włączonymi do systemów miejskich. Projekt realizowany jest we współpracy z firmą Nextbike Polska, która m.in. zainstaluje terminale, dostarczy 350 pojazdów, a także zajmie się ich bieżącą obsługą i serwisem. Umowa pomiędzy firmami obowiązuje do listopada 2020 r.

Rowery dostępne na stacjach PKN Orlen, będą w pełni kompatybilne z istniejącymi systemami miejskimi. W efekcie pobrane z tych lokalizacji rowery będzie można pozostawić w dowolnych terminalach na terenie miasta i odwrotnie. Wypożyczanie na stacjach paliw będzie się odbywać także na tych samych zasadach finansowych i za pomocą obecnie funkcjonujących aplikacji miejskich. Ofertę uzupełni jeden terminal z 10 rowerami elektrycznymi, zlokalizowany w Warszawie.

- W strategii rozwoju sieci, mówiliśmy o tym, że w centrum naszego zainteresowania znajduje się klient i jego oczekiwania. Dlatego uważnie analizujemy to jak zmienia się nasze otoczenie, już dziś starając się je wyprzedzać - twierdzi cytowany w komunikacie prasowym Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen. Dodaje, że konsumenci coraz częściej postrzegają stacje paliw nie tylko jako miejsca gdzie można zatankować, ale także zaspokoić szereg innych potrzeb. Potwierdza to ciągły wzrost sprzedaży pozapaliwowej oraz rosnący odsetek klientów, którzy odwiedzają stacje w innym celu niż uzupełnienie paliwa.

- Włączenie naszych obiektów w miejskie systemy rowerowe, pozwala nam rozszerzać ofertę dla dotychczasowych klientów oraz otwierać się na zupełnie nowe grupy konsumentów - twierdzi Leszczyński.