Jak informuje PERN, obecny zarząd spółki, od 1 marca składa się z prezesa Mirosława Skowrona i wiceprezesa Zdzisława Kopera. Zmiany dotyczą pozostałych czterech wiceprezesów: Pawła Kolczyńskiego, Włodzimierza Marosa, Damiana Wieczorka i Sebastiana Bojemskiego. Ta czwórka członków zarządu została odwołana z dotychczasowych funkcji. 

Mirosław Skowron pełni swoją funkcję od 1 maja 2023 r. Przypomnijmy, że w okresie 2018-2023 był członkiem zarządu chemicznej firmy Ciech odpowiedzialnym m.in. za kwestie związane z produkcją, energetyką i utrzymaniem ruchu. Wcześniej pełnił funkcję prezesa m.in. Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń w ramach Grupy KGHM, Polimex-Energetyka, Energa Elektrownie Ostrołęka i Energa Invest, a także PGE Elektrownia Opole.

Czytaj więcej

PERN wchodzi na rynek chemii. Zwiększy konkurencje?

Z kolei w skład obecnej rady nadzorczej spółki wchodzą Adam Piotrowski jako przewodniczący rady nadzorczej, Marek Kosicki w roli sekretarza rady, a także Michał Drzazga i Marcin Kacprzak.

PERN nadzoruje wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik zarządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej, Maciej Bando.