W JSW podwyżki dla górników

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podpisał porozumienie płacowe z organizacjami związkowymi. Fundusz wynagrodzeń wzrośnie o 7 proc., pracownicy dostaną też jednorazową premię.

Publikacja: 11.06.2018 14:02

W JSW podwyżki dla górników

Foto: Adobe Stock

Jak podaje węglowa spółka, wzrost funduszu wynagrodzeń od czerwca tego roku spowoduje wzrost kosztów płac w całym 2018 r. o około 187 mln zł . Dodatkowo pracownikom zatrudnionym w 2016 r. spółka wypłaci jednorazową premię w łącznej wysokości około 370 mln zł.
– Podpisanie porozumienia wyczerpuje roszczenia płacowe w 2018 r. – podała JSW w komunikacie.
Związki zawodowe walczyły o 15 –procentowe podwyżki i nadpłatę świadczeń utraconych w czasie kryzysu, gdy spółka zrezygnowała z wypłaty niektórych przywilejów górniczych.
Równocześnie JSW poinformowała o możliwości utworzenia trzeciego subportfela z przeznaczeniem na cele inwestycyjne w ramach utworzonego przez JSW funduszu stabilizacyjnego. Zgromadzone tam środki przeznaczone będą na udział własny w strukturze finansowania dla planowanych w długim i średnim terminie wydatków związanych z realizacją inwestycji o strategicznym znaczeniu dla grupy, co ma ograniczyć ryzyko zakłócenia harmonogramu realizacji inwestycji w przypadku pogorszenia koniunktury rynkowej.
Zarząd planuje zasilić nowy subportfel kwotą 0,5 mld – 1 mld zł. Będzie to jednak wymagało uzyskania zgód korporacyjnych, w tym zgody walnego zgromadzenia.
Pozostało 100% artykułu
Surowce i Paliwa
USA wyprodukowały pierwszy wzbogacony uran. Nerwowo na Kremlu
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Surowce i Paliwa
Nowy zarząd Orlenu rodzi się w bólach
Surowce i Paliwa
Wymiana władz w firmach grupy Azoty nabiera tempa
Surowce i Paliwa
Posłanka KO: prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zarobków w Orlenie
Surowce i Paliwa
Kim jest Ireneusz Fąfara, nowy prezes Orlenu?