Rada nadzorcza Energi odwołała prezesa Andrzeja Tersę i wiceprezes ds. korporacyjnych Jolantę Szydłowską. Na stanowisku pozostał odpowiedzialny za sprawy finansowe Seweryn Kędra.

Do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowano z rady nadzorczej Romana Pionkowskiego, powołanego do rady na początku grudnia.

Dziś po południu będzie obradować rada nadzorcza Enei. Spodziewane jest odwołanie prezesa Krzysztofa Zamasza i odpowiedzialnego za kwestie korporacyjne Pawła Orlofa. P.o. prezesa ma pełnić Wiesław Piosik – który niedawno został powołany do rady nadzorczej.

Spodziewane jest również unieważnienie trwającego konkursu na prezesa i wiceprezesów oraz rozpisanie nowego postępowania.

Roman Pionkowski, doktor nauk ekonomicznych, z Energą związany jest od 1991 r. W latach 2007- 2012 pracował w zarządzie, kierował projektem wydzielenia OSD w grupie i współtworzył segment wytwarzania. W latach 2010-2012 był prezesem Elektrowni Ostrołęka (wcześniej kierował projektem przygotowania jej rozbudowy). Do kwietnia br. był prezesem PSE Inwestycje, a od maja br. prezesem Energi-Operator.