W środę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące między innymi zapowiadanego zamrożenia taryf na gaz ziemny. Zapytany o to, czy rząd wprowadzi kryterium dochodowe, premier przyznał, że takie rozwiązanie jest brane pod uwagę.

— Jeśli chodzi o gaz, to jesteśmy w trakcie dyskusji. Wczoraj była bardzo pogłębiona i dobra dyskusja na Radzie Ministrów na ten temat. Chcemy dla wszystkich mieszkańców zamrozić ten gaz na poziomie podobnym do tego, który był w tym roku. Aczkolwiek rzeczywiście pojawiają się takie głosy, żeby zastosować kryterium dochodowe — powiedział Morawiecki, cytowany przez PAP.

Czytaj więcej

Bruksela walczy z wahaniami ceny gazu. To odpowiedź na postulat Polski

Jak uzasadnił premier, kryterium dochodowe zostało już wprowadzone w przypadku wielu innych programów rządowych i się sprawdza.

— Ono dobrze działa. Nie wiąże się z biurokracją, a jednocześnie jest — powiedzmy to sobie uczciwie — bardzo sprawiedliwe. I dlatego prawdopodobnie zdecydujemy się na kryterium dochodowe. W ciągu najbliższych kilku dni ta decyzja zostanie podjęta — zaznaczył.