Morawiecki: możliwe kryterium dochodowe przy dopłatach do gazu

Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że rząd najprawdopodobniej zdecyduje się na wprowadzenie kryterium dochodowego przy dopłatach do gazu ziemnego.

Publikacja: 23.11.2022 10:31

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Foto: PAP/Leszek Szymański

ala

W środę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące między innymi zapowiadanego zamrożenia taryf na gaz ziemny. Zapytany o to, czy rząd wprowadzi kryterium dochodowe, premier przyznał, że takie rozwiązanie jest brane pod uwagę.

— Jeśli chodzi o gaz, to jesteśmy w trakcie dyskusji. Wczoraj była bardzo pogłębiona i dobra dyskusja na Radzie Ministrów na ten temat. Chcemy dla wszystkich mieszkańców zamrozić ten gaz na poziomie podobnym do tego, który był w tym roku. Aczkolwiek rzeczywiście pojawiają się takie głosy, żeby zastosować kryterium dochodowe — powiedział Morawiecki, cytowany przez PAP.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Gaz
Gazowy absurd z Białego Domu. Kto na tym najwięcej straci?
Gaz
Gazprom po prośbie na Kremlu. Chce niższych podatków
Gaz
Rekordowo tani rosyjski gaz dla Chin. Zapłacą za to klienci z Europy
Gaz
Unia nie chce kupować LNG z Rosji. Umożliwi firmom zrywanie już zawartych kontraktów
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Gaz
Chiny przestały kupować amerykański LNG. Na to czekał Kreml