Reklama
Rozwiń
Reklama

Jamał znów pod gazem, ale nie cały

Gazprom zamówił dodatkową przepustowość gazociągu Jamał-Europa dla tranzytu gazu przez Polskę przed rozpoczęciem dnia gazowego 5 marca.

Publikacja: 04.03.2022 21:01

Jamał znów pod gazem, ale nie cały

Foto: Bloomberg

Podczas aukcji dnia bieżącego spółka wykupiła przepustowość gazociągu Jamał-Europa wielkości ok. 961 tys. metrów sześciennych na godzinę z proponowanych prawie 3 mln i będzie mogła z nich korzystać od 20.00 do 6.00 rano 5 marca – wynika z danych platformy zakupowej GSA.

Dzień wcześniej Gazprom zarezerwował też ok. 750 tys. metrów sześciennych na godzinę. Rosjanie co pewien czas zatrzymują przesył gazu Jamałem, ale dobowo wykorzystują całe wykupione moce. Ostatni raz Gazprom korzystał z tranzytu przez Polskę w grudniu 2021 r.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Gaz
Berlin stracił cierpliwość. Novatek straci największy kontrakt
Gaz
Rosyjski gaz ulatnia się z Unii. Europa Środkowa stawia na inne źródła
Gaz
Terminale LNG odpływają z Europy. Spada popyt na gaz
Gaz
Zapotrzebowanie na gaz gwałtownie wzrośnie. Potrzebny kolejny gazoport
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Gaz
Europa żegna się z rosyjskim gazem. Wkrótce ma całkowicie zniknąć
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama