Roszady w zarządzie Unipetrolu

Fotorzepa, Grzegorz Hawalej

Ze ścisłego kierownictwa czeskiego koncernu odwołano Andrzeja Modrzejewskiego i Roberta Małłka. Prezesem został Krzysztof Zdziarski.

Rada nadzorcza czeskiego koncernu paliwowego Unipetrol, kontrolowanego przez PKN Orlen, odwołała ze stanowiska prezesa Andrzeja Modrzejewskiego oraz Roberta Małłka z funkcji członka zarządu. Jednocześnie na dzień od 14 marca, powołano do zarządu Katarzynę Woś oraz Macieja Libiszewskiego. Na podstawie posiadanych kompetencji statutowych zarząd Unipetrolu zdecydował o powołaniu Krzysztofa Zdziarskiego na funkcję prezesa (wcześniej wiceprezes), a Tomasza Wiatraka na wiceprezesa (wcześniej członek zarządu).

Od 2017 r. Katarzyna Woś pełniła funkcję wiceprezes firmy Energa Informatyka i Technologie, gdzie odpowiada za zakupy IT, wsparcie klienta i użytkowników oraz finanse. Wcześniej pracowała w Electrolux Poland i TT Plast. Z kolei Maciej Libiszewski, do jesieni 2017 r. był prezesem PKP Cargo. Wcześniej pracował m.in. w firmach: Szpitale Tczewskie, Cargosped Terminal Braniewo, Srebrna i Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa „Warszawa”.

Krzysztof Zdziarski z grupą PKN Orlen związany jest od ośmiu lat. W koncernie odpowiadał za liczne projekty, w tym produkcję i utrzymanie, energetykę oraz zarządzanie bezpieczeństwem procesowym. W latach 1999-2006 pełnił funkcję prezesa UPS Polska, a od 2006 r. do 2010 r. przewodził zarządowi grupy Pekaes.

Zarząd Unipetrolu składa się z sześciu osób. Od 14 marca, poza Krzysztofem Zdziarskim, Tomaszem Wiatrakiem, Maciejem Libiszewskim oraz Katarzyną Woś, w jego skład wchodzi wiceprezes Mirosław Kastelik oraz członek zarządu Tomáš Herink.

Mogą Ci się również spodobać

PKN Orlen i PGNiG uruchomiły eksploatację złoża gazu Karmin

PKN Orlen i PGNiG uruchomiły eksploatację złoża gazu ziemnego Karmin, odkrytego w 2014 r. ...

Gazprom zbija cenę i inwestycje

Rosjanie musieli znowelizować budżet koncernu, bowiem założona cena sprzedaży gazu nie odpowiada realiom rynku. ...

Energa chce budować Ostrołękę

– Badamy opłacalność tego projektu i jesteśmy zainteresowani budową Ostrołęki C. Wynik analiz pokaże ...

OPEC robi swoje, a Rosja nie

W styczniu kartel eksporterów ropy zmniejszył wydobycie o 1 mln baryłek dziennie do 32,06 ...

Energetyka wesprze górnictwo finansowo

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział w środę, że nie planuje w tym momencie bezpośredniego ...

W Europie także duże zmiany na rynku stacji

Polskie firmy bacznie obserwują nie tylko lokalną konkurencję, ale też to, co dzieje się ...