Roszady w zarządzie Unipetrolu

Fotorzepa, Grzegorz Hawalej

Ze ścisłego kierownictwa czeskiego koncernu odwołano Andrzeja Modrzejewskiego i Roberta Małłka. Prezesem został Krzysztof Zdziarski.

Rada nadzorcza czeskiego koncernu paliwowego Unipetrol, kontrolowanego przez PKN Orlen, odwołała ze stanowiska prezesa Andrzeja Modrzejewskiego oraz Roberta Małłka z funkcji członka zarządu. Jednocześnie na dzień od 14 marca, powołano do zarządu Katarzynę Woś oraz Macieja Libiszewskiego. Na podstawie posiadanych kompetencji statutowych zarząd Unipetrolu zdecydował o powołaniu Krzysztofa Zdziarskiego na funkcję prezesa (wcześniej wiceprezes), a Tomasza Wiatraka na wiceprezesa (wcześniej członek zarządu).

Od 2017 r. Katarzyna Woś pełniła funkcję wiceprezes firmy Energa Informatyka i Technologie, gdzie odpowiada za zakupy IT, wsparcie klienta i użytkowników oraz finanse. Wcześniej pracowała w Electrolux Poland i TT Plast. Z kolei Maciej Libiszewski, do jesieni 2017 r. był prezesem PKP Cargo. Wcześniej pracował m.in. w firmach: Szpitale Tczewskie, Cargosped Terminal Braniewo, Srebrna i Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa „Warszawa”.

Krzysztof Zdziarski z grupą PKN Orlen związany jest od ośmiu lat. W koncernie odpowiadał za liczne projekty, w tym produkcję i utrzymanie, energetykę oraz zarządzanie bezpieczeństwem procesowym. W latach 1999-2006 pełnił funkcję prezesa UPS Polska, a od 2006 r. do 2010 r. przewodził zarządowi grupy Pekaes.

Zarząd Unipetrolu składa się z sześciu osób. Od 14 marca, poza Krzysztofem Zdziarskim, Tomaszem Wiatrakiem, Maciejem Libiszewskim oraz Katarzyną Woś, w jego skład wchodzi wiceprezes Mirosław Kastelik oraz członek zarządu Tomáš Herink.

Mogą Ci się również spodobać

Drożejąca ropa i słaby złoty podbijają ceny paliw

Zdaniem ekspertów, do końca roku za litr benzyny i diesla zapłacimy po ok. 20 ...

Kto kupuje ropę z Iranu?

Irańskie eksport ropy powrócił do poziomu sprzed zachodnich sankcji. Chiny i Indie pozostają największymi ...

Wielka reorganizacja w Enerdze

Do 13 z 44 zmniejszy się docelowo liczba spółek zależnych w grupie Energa. Dzięki ...

Szacunki wyników Enei i Bogdanki

Po trzech kwartałach wynik EBITDA grupy Enea zwiększył się o 6,6 proc., do prawie ...

Gazprom rusza z Nord Stream 2

Nie ma co się oszukiwać. Firma Nord Stream 2 istnieje i działa – powiedział ...

Atomowy ból głowy

Uruchamiana w najbliższych dniach elektrownia jądrowa w białoruskim Ostrowcu to nie tylko problem Wilna, ...