Roszady w zarządzie Unipetrolu

Fotorzepa, Grzegorz Hawalej

Ze ścisłego kierownictwa czeskiego koncernu odwołano Andrzeja Modrzejewskiego i Roberta Małłka. Prezesem został Krzysztof Zdziarski.

Rada nadzorcza czeskiego koncernu paliwowego Unipetrol, kontrolowanego przez PKN Orlen, odwołała ze stanowiska prezesa Andrzeja Modrzejewskiego oraz Roberta Małłka z funkcji członka zarządu. Jednocześnie na dzień od 14 marca, powołano do zarządu Katarzynę Woś oraz Macieja Libiszewskiego. Na podstawie posiadanych kompetencji statutowych zarząd Unipetrolu zdecydował o powołaniu Krzysztofa Zdziarskiego na funkcję prezesa (wcześniej wiceprezes), a Tomasza Wiatraka na wiceprezesa (wcześniej członek zarządu).

Od 2017 r. Katarzyna Woś pełniła funkcję wiceprezes firmy Energa Informatyka i Technologie, gdzie odpowiada za zakupy IT, wsparcie klienta i użytkowników oraz finanse. Wcześniej pracowała w Electrolux Poland i TT Plast. Z kolei Maciej Libiszewski, do jesieni 2017 r. był prezesem PKP Cargo. Wcześniej pracował m.in. w firmach: Szpitale Tczewskie, Cargosped Terminal Braniewo, Srebrna i Przedsiębiorstwo Gospodarki Maszynami Budownictwa „Warszawa”.

Krzysztof Zdziarski z grupą PKN Orlen związany jest od ośmiu lat. W koncernie odpowiadał za liczne projekty, w tym produkcję i utrzymanie, energetykę oraz zarządzanie bezpieczeństwem procesowym. W latach 1999-2006 pełnił funkcję prezesa UPS Polska, a od 2006 r. do 2010 r. przewodził zarządowi grupy Pekaes.

Zarząd Unipetrolu składa się z sześciu osób. Od 14 marca, poza Krzysztofem Zdziarskim, Tomaszem Wiatrakiem, Maciejem Libiszewskim oraz Katarzyną Woś, w jego skład wchodzi wiceprezes Mirosław Kastelik oraz członek zarządu Tomáš Herink.

Mogą Ci się również spodobać

Kurtyka: Neutralność klimatyczna zmieni model życia

Jako społeczeństwa musimy podjąć pewne przesądzenia odnośnie tego, w jaki sposób zamierzamy przeewoluować model ...

W świadomości opinii publicznej problem odpadów zaczął się na wiosnę 2018 r., gdy wybuchła „bomba ekologiczna”, czyli kilkadziesiąt pożarów dzikich wysypisk śmieci i magazynów z wyselekcjonowanymi odpadami.

Gospodarka odpadami: czas na radykalne zmiany

Nowy system powinien uwzględniać rozszerzoną odpowiedzialność producenta. Zgodnie ze znanym powiedzeniem „każdy kij ma ...

Wybuch w elektrowni. Nie ma prądu w Azerbejdżanie

Rekordowe upały są przyczyną największej awarii w energetyce Azerbejdżanu. Bez prądu pozostaje większość kraju ...

OBWE przeciwko rosyjskim gazociągom

Przyjęta rezolucja OBWE dotycząca bezpieczeństwa energetycznego uznaje gazociągi Nord Stream-2 i Turecki Potok jako potencjalne ...

Arabia Saudyjska nie zmieni polityki naftowej

Saudyjski minister ds. naftowych Ali al-Naimi oświadczył, że jego kraj, największy eksporter ropy na ...

PGNiG uruchomiło blok energetyczny

W Gilowicach koncern rozpoczął produkcję prądu. Zainstalowany generator zasilany jest metanem ze górnośląskich pokładów ...