Unimot chce współpracować z Chińczykami

Rzeczpospolita

Giełdowa spółka negocjuje z Star Charge warunki dystrybucji i produkcji ładowarek elektrycznych oraz uruchomieniu wspólnego centrum badawczo-rozwojowego.

Unimot rozważa rozszerzenie oferty produktowej grupy o stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. W tym celu zarząd podpisał wstępne porozumienie z największym niezależnym operatorem stacji ładowania pojazdów EV w Chinach, czyli firmą Wanbang Charge Equipment (Star Charge).

– Rozwój projektu elektromobilności w Polsce jest w dużej mierze uwarunkowany infrastrukturą, czyli dostępem do stacji zasilania pojazdów elektrycznych. Mając to na uwadze, jak również realizując plan ekspansji marki Avia na rynku paliwowo-energetycznym, zwróciliśmy się do znanego dostawcy rozwiązań dla pojazdów elektrycznych, czyli firmy Star Charge – informuje cytowany w komunikacie prasowym Maciej Szozda, prezes Unimotu. Dodaje, że na podstawie zawartego porozumienia giełdowa spółka będzie negocjować warunki współpracy w zakresie dystrybucji urządzeń Star Charge w Polsce oraz w innych krajach Unii Europejskiej. – Nie ukrywam też, że jesteśmy zainteresowani zakupieniem licencji na oprogramowanie do zarządzania siecią Star Charge i aplikacją mobilną dla użytkowników pojazdów elektrycznych – twierdzi Szozda. W ramach zawartego porozumienia Unimot przeanalizuje też możliwość produkowania ładowarek elektrycznych w oparciu o rozwiązania chińskiej firmy oraz uruchomienia wspólnego centrum badawczo-rozwojowego w celu rozwoju tych technologii.

Firma Star Charge to największy w Chinach dostawca punktów ładowania pojazdów elektrycznych. Dysponuje siecią ponad 4 tys. tego typu urządzeń, z której korzysta ponad 400 tys. klientów. Firma jest też właścicielem platformy informatycznej do zarządzania systemem stacji ładujących i obsługi klienta. Co więcej Star Charge planuje ekspansję na nowe rynki poprzez sprzedaż urządzeń oraz rozwiązań informatycznych dedykowanych dla pojazdów elektrycznych.

Mogą Ci się również spodobać

Kłopoty krajowych elektrowni z paliwem

Polskim elektrowniom zaczyna brakować paliwa. Ministerstwo Energii nie widzi problemu. Rozpaczliwe pisma do spółek ...

Iran nie zamrozi wydobycia

Chwieje się naftowe porozumienie. Teheran nie zgadza się na zmniejszenie swojego udziału w rynku ...

Orlen rekomenduje wypłatę dywidendy

Po 3,5 zł na każdą akcję może wypłacić w tym roku płocki koncern. Jeśli ...

Bruksela analizuje program wsparcia odbiorców elektryczności

Polska może chronić wybranych odbiorców przed rosnącymi cenami energii elektrycznej. Ale musi mieć pewność, ...

Polska i Ukraina są skazane na energetyczną współpracę 

Oba kraje: Ukraina i Polska, stoją przed ogromnymi wyzwaniami dla sektora energetycznego i gazowego. ...

PKN Orlen ma umowę z Saudi Aramco

Koncern z Arabii Saudyjskiej będzie dostarczał miesięcznie do rafinerii należących do płockiej grupy 0,2 ...