Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, błyskawicznie wymienia pracowników zajmujących dyrektorskie stanowiska w płockim koncernie. W pierwszej kolejności zwolnił najbliższych współpracowników byłego prezesa Wojciecha Jasińskiego i byłego wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Pracę stracili m.in. członkowie biura zarządu, dyrektorzy wykonawczy ds. polityki kadrowej, marketingu i PR. Według naszych informatorów skala zwolnień objęła już łącznie co najmniej kilkanaście osób.

Na wakujące miejsca mają być przyjmowani zaufani ludzie Obajtka. Chodzi przede wszystkim o osoby pracujące w gdańskiej Enerdze. Jeszcze kilka dni temu na czele tej grupy stał Obajtek. Według naszych informacji pojedyncze osoby już dostały propozycję przejścia. To jednak nie jedyna firma, która ma być zapleczem kadrowym nowego szefa płockiego koncernu. - Część osób może przejść z Lotosu. Obajtek był przewodniczącym rady nadzorczej Lotos-Biopaliwa - mówi nasz informator.

W poniedziałek wieczorem rada PKN Orlen niespodziewanie odwołała trzech członków zarządu, z sześciu dotychczas urzędujących, w tym prezesa Wojciecha Jasińskiego i wiceprezesa Mirosława Kochalskiego. Jednocześnie na szefa koncernu powołano Daniela Obajtka. Od lutego 2017 r sprawował on funkcję prezesa Energi. Wcześniej sprawował funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 2002-2006 był radnym gminy Pcim, a następnie od 2006 do 2015 roku wójtem tejże gminy.

Czytaj także: Daniel Obajtek pomagał „paprykarzom”. Dziś może wszystko