Za 85 proc. udziałów w ZEC Krotoszyn Dalkia zapłaci prawie 7 mln zł.

Koncern podpisał z przedstawicielami związków zawodowych ZEC porozumienie dotyczące gwarancji zatrudnienia i pakietu socjalnego.

ZEC w Krotoszynie ma 15 kotłowni na węgiel i gaz o łącznej mocy 24,6 MW. Dalkia zobowiązała się zainwestować w przedsiębiorstwo 5 mln zł w ciągu 5 lat. Inwestycje obejmą modernizację systemy grzewczego i przygotowanie zakładu do stosowanych paliw odnawialnych.

— Transakcja jest potwierdzeniem strategii Dalkii na polskim rynku – budowania trwałych i długofalowych relacji z gminami poprzez efektywne zarządzanie systemami ciepłowniczymi. W wielu miastach, w których działamy pracujemy także nad likwidacją lokalnych kotłowni i zwiększania w mieście dostaw ciepła systemowego, co znacząco poprawia jakość powietrza — powiedział dzisiaj na podpisaniu umowy prywatyzacyjnej Jerzy Woźniak, prezes Dalkia Poznań.

Dalkia Polska jest największym prywatnym operatorem sieci ciepłowniczych a Krotoszyn to 41 miasto, w którym jest obecna. Grupa zarządza mocą cieplną 5 tys. MW i elektryczną 800 MW, jej przychody to ok. 1,9 mld zł.