Momo, spółka tworząca sieć automatycznych stacji paliw, poinformowała o zarejestrowaniu jej w systemie odbiorców paliwa Orlenu PetroCentrum, firmy z grupy kapitałowej PKN Orlen.

Dzięki temu nawiązała relacje biznesowe w zakresie dostaw paliw. Jednocześnie zarząd Momo informuje, że współpraca ta zostanie potwierdzona stosowną umową, o zawarciu której poinformuje w osobnym raporcie.

Orlen PetroCentrum to regionalny operator oferujący sprzedaż paliw oraz hurt paliw płynnych. Firma z centralą w Płocku posiada biura terenowe w Płocku, Poznaniu, Niemcach koło Lublina i Gdańsku, poprzez które obsługuje kilka tysięcy klientów instytucjonalnych i indywidualnych na terenie całej Polski.

Momo powstało w maju 2010 r. Firma działa na bazie wniesionego aportem przedsiębiorstwa, które przygotowywało inwestycję w zakresie poszukiwania lokalizacji dla poszczególnych stacji oraz pozyskiwania finansowania jak również składania wniosków o niezbędne pozwolenia. Obecny kapitał własny Momo to 4,8 mln zł.

Kilka dni temu spółka zakończyła prace budowlane w pierwszej automatycznej stacji paliw. Powstały obiekt znajduje się w Grodzisku Mazowieckim. Koszt wybudowania i wyposażenia stacji wyniósł 0,8 mln zł.