Niemiecki koncern energetyczny [b]RWE[/b] wystarał się o certyfikat dla swojej farmy Park Wiatrowy Suwałki. Firma TÜV Rheinland potwierdziła, że park spełnia standardy odnawialnego źródła energii zapisane w unijnej dyrektywie w sprawie promowania stosowania energii z odnawialnych źródeł.

Międzynarodowy certyfikat pozwoli RWE zaoferować zieloną energię dla klientów biznesowych, którzy chcą dokładnie informować, jaki procent zużywanej przez nich energii będzie „zielony”. To nowa usługa na polskim rynku. RWE zapewnia przy tym, że zielona energia z farmy w Suwałkach nie jest znacznie droższa od konwencjonalnej. - Zazwyczaj za energię odnawialną klienci muszą płacić prawie podwójną cenę w stosunku do energii konwencjonalnej. RWE oferuje zieloną energię w cenie zbliżonej do energii z węgla – powiedział Janusz Moroz, członek zarządu RWE Polska.

Dodał, że Grupa RWE w Europie, w tym w Polsce, planuje do 2025 roku wytwarzać energię przy minimalnej emisji CO2. [b]Uruchomiona rok temu farma w Suwałkach [/b]składa się z 18 turbin o łącznej mocy 39 MW, wytwarza energię elektryczną dla ok. 40 tys. gospodarstw domowych.