Specjalizująca się w produkcji zielonej energii spółka RWE Innogy z grupy RWE zakończyła inwestycje w farmy wiatrowe w Pieckach i Tychowie. Koszty budowy tych inwestycji można oszacować na 100 mln euro.

Farma w Tychowie w województwie zachodniopomorskim ma moc 35 MW. Turbiny do niej dostarczył Siemens, każda ma moc 2,3 MW. Farma ma rocznie produkować ok. 65 tys. MWh energii elektrycznej co wystarczy dla 35 tys. gospodarstw domowych.

Elektrownia w Pieckach na Mazurach składa się z 16 turbin o mocy 0,9-2 MW. RWE kupił tę farmę wiatrową od hiszpańskiej Gamesy, w elektrowni 49 proc. udziałów ma niemiecka firma energetyczna HSE.

Moc farmy wynosi 32 MW, rocznie jest w stanie wyprodukować 60 tys. MWh energii elektrycznej, co wystarcza dla ok. 30 tys. gospodarstw domowych. — Polska jest dla nas wyjątkowo atrakcyjnym rynkiem, jeśli chodzi o zarządzanie farmami wiatrowymi na lądzie. Tak jest z powodu dobrych warunków wiatrowych i dużego potencjału wzrostu a także możliwości współpracy z naszą siostrzaną firmą RWE Polska. Dlatego będziemy tu dalej rozwijali projekty farm wiatrowych w najbliższych kilku latach — zapewnił Paul Coffey, szef RWE Innogy.

Pierwszą farmę wiatrową RWE uruchomiła we wrześniu 2009 r. w Suwałkach, gdzie postawiono 18 turbin o mocy 2,3 MW każda.