Spółka Mróz posiada w Borzęciczkach na terenie gminy Koźmin Wielkopolski gospodarstwo rolne o areale 350 ha i prowadzi w nim hodowlę trzody. Rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że podjęto decyzję o budowie biogazowni rolniczej wykorzystującej odpady z gospodarstwa. Podobne biogazownie wybudował na Pomorzu i w województwie zachodniopomorskim Poldanor.

Instalacja biogazowa powstająca w Borzęciczkach będzie oparta na 5 zbiornikach żelbetowych postawionych przez firmę Wolf System, a cały zakład docelowo powinien osiągnąć moc 1 MW. — Decyzja o budowie biogazowni w Borzęciczkach jest jak najbardziej trafna. Lokalizacja zakładu w sąsiedztwie dużego gospodarstwa rolnego dostarczającego substrat technologiczny do produkcji biogazu oraz wykorzystująca ciepło z biogazowni to zapowiedź rentowności i powodzenia tej inwestycji  – ocenia Rajmund Reichel, z Wolf System.

Pierwszy etap robót zostanie zakończony z końcem listopada. W tego typu zakładach rozruch technologiczny trwa zazwyczaj od dwóch do trzech miesięcy. — Myślę, że skończymy tę inwestycję zgodnie z planem, czyli w kwietniu przyszłego roku – wyjaśnia Lech Ciurzyński, prezes Polnet Biogaz, spółki która dostarcza technologię.

Elektrownia biogazowa w Borzęciczkach ma zasilać w prąd i ciepło okoliczne obiekty należące do grupy Mróz. Mróz jest dużym producentem mięsa, mleka i zbóż. W posiadaniu ogółu zakładów i gospodarstw wchodzących w jej skład  znajduje się ponad 10 tys. ha, przychody za ubiegły rok przekroczyły 400 mln zł.