PGNiG - sposób głosowania nagród za zysk EuRoPol Gazu zgodny z zasadami korporacyjnymi

PGNiG przekonuje, że sposób przegłosowania nagród za zysk EuRoPol Gazu w 2015 r. był zgodny z zasadami korporacyjnymi panującymi w obu firmach.

Aktualizacja: 28.09.2016 07:43 Publikacja: 27.09.2016 19:45

PGNiG - sposób głosowania nagród za zysk EuRoPol Gazu zgodny z zasadami korporacyjnymi

Foto: Fotorzepa/Urszula Lesman

Zgodnie ze statutem PGNiG sposób głosowania jego przedstawiciela na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy (WZA) EuRoPol Gazu został zaopiniowany i zatwierdzony pozytywnie przez radę nadzorczą. To ciało zostało praktycznie wybrane przez Ministerstwo Skarbu Państwa. Resort energetyki przejął kontrolę nad PGNiG dopiero w lipcu, co może tłumaczyć oświadczenie ministra Krzysztofa Tchórzewskiego o planowanym skontrolowaniu sprawy podziału zysku PGNiG.

W momencie, kiedy zarząd PGNiG podejmowało decyzje o sposobie głosowania na WZA EuRoPol Gazu, Janusz Kowalski nie był jeszcze członkiem rady nadzorczej EuRoPol Gazu, a więc nie głosował w sprawie przyznania sobie nagrody.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Energetyka
Bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Debata na EKG
Energetyka
Rząd znalazł sposób, aby odratować Rafako. Są inwestorzy
Energetyka
Jak dostać dofinansowanie do fotowoltaiki? W tych programach nabór wniosków trwa
Energetyka
Co trzecia gmina chce uczestniczyć w programie „Czyste Powietrze”
Energetyka
Polska znów więcej eksportuje prądu niż importuje. W wietrze duży spadek produkcji
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem