Dywidenda z JSW majaczy na horyzoncie

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej.

Publikacja: 20.10.2016 10:13

::"Puls Biznesu": Dywidenda z JSW majaczy na horyzoncie

Górnicza spółka wśród najbardziej hojnych blue chipów? To scenariusz, który trzeba dziś brać na poważnie (wydanie płatne)

::"Dziennik Gazeta Prawna": Po ekspertyzie nie można zmienić wniosku o przyłączenie elektrowni do sieci

Właściciel elektrowni wiatrowej nie może w nieskończoność zmieniać treści wniosku o przyłączenie jej do sieci energetycznej. Modyfikacji można dokonywać tylko do momentu złożenia operatorowi sieci ekspertyzy na temat wpływu nowej elektrowni na sieć elektroenergetyczną. Tak uznał w jednym ze swoich wyroków Sąd Najwyższy. (wydanie płatne)

::"Wirtualny Nowy Przemysł": Dziekoński, TGE: obszarem naszego szczególnego zainteresowania jest rynek energii elektrycznej

Obszarem naszego szczególnego zainteresowania jest rynek energii elektrycznej, który generuje obroty poniżej założeń strategicznych. (...).Nie deklarujemy obecnie samodzielnych prac w zakresie uruchamiania w najbliższym czasie nowych rynków towarowych - mówi Paweł Dziekoński, pełniący obowiązki prezesa zarządu Towarowej Giełdy Energii.

::"Parkiet": Petrolinvest: W środę akcje mogą wrócić do notowań

26 października zarząd GPW wykreśli Petrolinvest z listy alertów i pozwoli na notowania akcji spółki w systemie notowań ciągłych. Warunkiem jest faktyczne podwyższenie wartości nominalnej walorów firmy poprzez ich scalenie, w wyniku czego kurs odniesienia będzie wynosił minimum 0,5 zł. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Enea: Elektrownia Engie wymaga inwestycji

Sprzedaż Elektrowni Połaniec przez Engie zbliża się do kulminacyjnego momentu. Wkrótce poznamy krótką listę. (wydanie płatne)

::"Parkiet": Energetyka: Perspektywa taniej wody i słowa ministra rozbudziły nadzieje

W środę indeks WIG Energia zauważalnie odbił po miesiącach spadków. Na godzinę przed zamknięciem sesji rósł blisko o 7 proc. To głównie zasługa państwowej energetyki. Akcje największego wytwórcy, czyli Polskiej Grupy Energetycznej zyskiwały 6,7 proc., a drugiego co do wielkości Tauronu 6,6 proc. Jeszcze większe zwyżki notowały Enea i Energa – ich kapitalizacja rosła odpowiednio o ponad 11 i o prawie 9 proc. (wydanie płatne)

::"Puls Biznesu": Dywidenda z JSW majaczy na horyzoncie

Górnicza spółka wśród najbardziej hojnych blue chipów? To scenariusz, który trzeba dziś brać na poważnie (wydanie płatne)

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Energetyka
Energetyka trafia w ręce PSL, zaś były prezes URE może doradzać premierowi
Energetyka
Przyszły rząd odkrywa karty w energetyce
Energetyka
Dziennikarz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” najlepszym dziennikarzem w branży energetycznej
Energetyka
Niemieckie domy czeka rewolucja. Rząd w Berlinie decyduje się na radykalny zakaz
Energetyka
Famur o próbie wrogiego przejęcia: Rosyjska firma skazana na straty, kazachska nie