"Tej zimy będzie ciepło" — powiedziała minister Moskwa na antenie Polsat News. Odniosła się też do informacji o trudnościach z zapełnieniem gazociągu Baltic Pipe, który ma ruszyć na przełomie września i października. "Jesteśmy zabezpieczeni na ten sezon. Przede wszystkim mamy już 100 proc. gazu w magazynach i wszystkie dostawy gazu – mimo tego, co się dzieje z Nord Stream 1 - są realizowane" – zapewniła minister klimatu i środowiska. "Tak samo jest z węglem" - dodała.

Minister poinformowała, że rozpoczęto już dystrybucję węgla na terenie całego kraju, "skąd składy będą mogły ten węgiel odbierać, a następnie kierować do gospodarstw". "Tej zimy będzie ciepło" — zapewniła.

Czytaj więcej

Sondaż: Większość Polaków nie wierzy, że rząd uchroni Polskę przed brakiem węgla

Minister zapewniła, że nie będzie też kłopotów z uruchomieniem i dostawami gazy przez Baltic Pipe. Anna Moskwa powiedziała w Polsacie, że na 2022 rok są w pełni zabezpieczone dostawy przez Baltic Pipe, a na 2023 rok kontrakty są zawierane. - Wiem, że jest duże oczekiwanie społeczne, żeby o tym więcej opowiadać. Ale wyobraźmy sobie sytuację, że PGNiG opowiedziałby w szczegółach z kim o czym rozmawia. Stracilibyśmy pozycję negocjacyjną - podkreśliła.