Wstępne ustalenia dotyczyły zakupu, poza zorganizowanym systemem obrotu, 7,67 mln akcji Rafako od PBG oraz 34,8 mln akcji od Multaros Trading Company Limited. Inwestorzy mieli zapewnić Rafako finansowanie w formie pożyczki, obligacji lub innego instrumentu, do kwoty 31 mln zł. Środki miały zostać przeznaczone na potrzeby rozwojowe spółki.

– Zasadniczym powodem złożenia przez Rafako oświadczenia o odstąpieniu od listu intencyjnego i wstępnych warunków umowy jest impas w procesie dotyczącym nabycia przez fundusz oraz Polimex akcji Rafako należących do PBG oraz Multaros Trading Company Limited oraz zapewnienia przez inwestorów finansowania – czytamy w komunikacie.

Zarząd Rafako zamierza kontynuować rozmowy dotyczące procesu inwestorskiego indywidualnie z Funduszem Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN.

Przypomnijmy, że na początku października Polimex-Mostostal podał, że zawarł z Nowe Jaworzno Grupa Tauron (NJGT) – spółką zależną Tauronu Polskiej Energii – i Funduszem Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych (FIPP FIZAN) z Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) list intencyjny w sprawie działań związanych z potencjalnym nabyciem akcji Rafako.

Rafako, będące w restrukturyzacji, jest jednym z największych producentem kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.