Bezemisyjna kopalnia od KGHM

KGHM przymierza się do budowy bezemisyjnej kopalni miedzi na terenie województwa lubuskiego. Na koncesji Bytom – Odrzański jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace wiertnicze.

Publikacja: 08.10.2021 07:09

Bezemisyjna kopalnia od KGHM

Foto: energia.rp.pl

Wiceprezes KGHM Andrzej Kensbok podczas Kongresu 590 podkreślił, że spółka skoncentrowana jest m.in. na ograniczeniu emisji CO2 podczas swojej działalności, ale nie tylko. – Ograniczyliśmy emisję dwutlenku siarki o 95 proc. emisji CO2 o 90 proc. a także pyłów, ołowiu i innych metali ciężkich. Dzięki możliwości wychwytywania możemy ponownie uzyskiwać np. ołów i dalej na nim zarabiać – powiedział.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Surowce i Paliwa
Jedna z największych firm w USA w obcych rękach. Donald Trump pozwolił na sprzedaż US Steel
Surowce i Paliwa
Złoża litu Ukrainy dla przyjaciela Donalda Trumpa
Surowce i Paliwa
Europa chce skończyć z zależnością od ropy i gazu z Rosji. Nie wszystkie kraje się na to godzą
Surowce i Paliwa
Orlen zakończył w Szczecinie rozbudowę terminalu LPG
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Surowce i Paliwa
Rada nadzorcza zdecydowała. Nowy prezes Grupy Azoty ma ambitny plan ratunkowy