Adam Burak, został powołany na stanowisko członka zarządu ds. komunikacji i marketingu PKN Orlen. Od lutego 2018 r. pełnił w płockim koncernie funkcję dyrektora wykonawczego ds. komunikacji korporacyjnej, nadzorując realizację strategii komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej grupy kapitałowej oraz budowę struktur i modelu biznesowego agencji mediowej powołanej we współpracy z PZU. Wcześniej był związany z branżą paliwowo-energetyczną i sektorem finansowym. Pełnił m.in. funkcję dyrektora komunikacji i marketingu w największych polskich spółkach, takich jak: Energa, Grupa Lotos i PZU, tworząc i wdrażając w nich strategie komunikacji korporacyjnej, marketingowej i sponsoringowej.

Posiada też doświadczenie w marketingu sportowym i dziennikarstwie. W latach 2012-2016 pełnił funkcję dyrektora ds. marketingu i PR oraz rzecznika prasowego Stadionu Wrocław, natomiast w latach 2008-2012, jako dziennikarz, związany był z telewizją Polsat.

Adam Burak pełnił funkcję członka rad nadzorczych w: Unipetrolu (czeska firma paliwowa należąca do PKN Orlen), Orlen Południe oraz PZU Zdrowie.

Płocki koncern informuje, że w ostatnich dwóch latach na jego temat ukazało się ponad 270 tys. publikacji z czego 99 proc. o pozytywnym i neutralnym wydźwięku. W efekcie tzw. ekwiwalent mediowy tych publikacji wynosił blisko 2,5 mld zł. Stronę PKN Orlen na Facebooku obserwuje ponad 180 tys. osób, na Twitterze ponad 18 tys., na LinkedIn ponad 30 tys., a na Instagramie ponad 15 tys. PKN Orlen coraz aktywniejszy jest również na innych platformach i profilach społecznościowych.

Do zarządu PKN Orlen wszedł też Jan Szewczak. Do zakresu jego obowiązków będzie należał obszar finansów. Szewczak w latach 2015-2019 był posłem wybranym z listy PiS oraz przewodniczącym podkomisji stałej ds. instytucji finansowych oraz wiceprzewodniczącym sejmowej komisji finansów publicznych. W latach 2009 – 2015 zajmował stanowisko głównego ekonomisty Kasy Krajowej SKOK. Wcześniej był m.in.: doradcą członka zarządu Telewizji Polskiej, asystentem eurodeputowanego Bogdana Pęka, wiceprezesem PZU Tower i analitykiem Funduszu Inwestycyjnego Capital Management Poland.