Unimot wchodzi na chiński rynek

Publikacja: 07.11.2018 16:26

Unimot wchodzi na chiński rynek

Foto: Bloomberg

Spółka uruchomiła w Szanghaju biuro, które prowadzi sprzedaż oraz dystrybucję olejów i smarów samochodowych pod marką Avia. Myśli też o stworzeniu tam sieci stacji paliw.
 
Unimot utworzył firmę Unimot Asia LLC i tym samym oficjalnie rozpoczął działalność operacyjną w Państwie Środka. Nowy podmiot prowadzi sprzedaż oraz dystrybucję olejów i smarów samochodowych pod marką Avia. – Po dokładnym zbadaniu rynku motoryzacyjnego w Chinach uznaliśmy, że nasza oferta olejów i smarów będzie atrakcyjna dla lokalnych odbiorców. Produkty te sprzedajemy pod znaną, szwajcarską marką Avia, co dodatkowo wzmacnia ich pozycję rynkową i konkurencyjność – mówi cytowany w komunikacie prasowym Adam Sikorski, prezes Unimotu.
W Chinach pod marką Avia sprzedawane są również filtry do samochodów osobowych, produkowane przez PZL Sędziszów, którego większościowym udziałowcem jest Unimot Express. Nowo otwarte biuro Unimot Asia LLC, stanowiące równocześnie siedzibę firmy, znajduje się w Szanghaju.
Unimot informuje, że wprowadzenie oferty olejów i smarów, to początek ekspansji marki Avia na rynku chińskim. Pod tym szyldem ma być też tam zainicjowany rozwój sieci stacji paliw, którą spółka obecnie z sukcesem buduje w Polsce. Na krajowym rynku grupa Unimot rozwija franczyzową sieć stacji paliw pod marką Avia od czerwca 2017 r. Ponadto od października tego roku pod brandem Avia grupa oferuje wszystkie swoje produkty paliwowo – energetyczne.
Rozpoczęcie działalności przez Unimot Asia LLC zbiegło się w czasie z trwającymi obecnie targami China International Import Expo 2018, których celem jest m.in. propagowanie działań w zakresie importu towarów i usług. Wydarzenie, zainicjowane i uroczyście otwarte przez prezydenta Chin, Xi Jinpinga, stanowi ważny krok w kierunku liberalizacji handlu i otwarcia chińskiego rynku na import. Na targach obecne są delegacje rządowe z 25 krajów, w tym i polska delegacja rządowa. Nasz kraj reprezentuje 81 przedsiębiorstw promujących swoje wyroby i usługi z wielu branż.
Pozostało 100% artykułu
Surowce i Paliwa
Rynek mocy to za mało. Węgiel potrzebuje wsparcia?
Surowce i Paliwa
Azoty i MOL istotnie zwiększają produkcję. Orlen też do nich dołączy
Surowce i Paliwa
Putin kopie pod Wielką Brytanią w Antarktyce. Do czego się dokopał?
Surowce i Paliwa
Amerykańscy nafciarze za Bidena prosperują. Ale przyszłość widzą w Trumpie
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Surowce i Paliwa
Wielka Brytania rzuca wyzwanie Kremlowi. Chce wyprzeć rosyjski uran z Europy
Surowce i Paliwa
Rosyjski eksport paliw jak w pandemii. Coraz więcej uszkodzonych rafinerii