Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność i Wojciech Weiss, prezes firmy Lotos Paliwa (należy do Grupy Lotos) mają 29 sierpnia podpisać porozumienie o współpracy, dzięki któremu związkowcy i ich rodziny otrzymają zniżki na stacjach Lotosu. Uprawnione osoby dostaną karty paliwowe Lotos Biznes, które zapewniają rabat na paliwa, myjnie, oleje i płyny do spryskiwaczy oraz produkty z menu Cafe Punkt.
– Od ubiegłego roku prowadzimy pilotażową współpracę ze śląsko-dąbrowską oraz podbeskidzką Solidarnością. Jesteśmy zadowoleni z tej kooperacji, dlatego podpisanie umowy na szczeblu centralnym z największym związkiem w Polsce – liczącym kilkaset tysięcy członków – to ważny krok dla sieci Lotos – mówi cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Weiss, prezes Lotos Paliwa.
Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” stwierdza z kolei, że dotychczasowa współpraca kierowanego przez niego związku zawodowego z Lotosem przynosi dobre efekty. – Warto rozszerzać ją na wszystkich członków związku. Dlatego cieszę się z umowy i mam nadzieję na dalsze jej rozszerzanie – wyraża nadzieję Duda.
Lotos zapewnia, że oferuje jednolite stawki rabatowe dla każdego związku zawodowego. Użytkownicy związkowych kart Lotos Biznes otrzymują rabaty sięgające od kilku do kilkudziesięciu groszy za każdy litr paliwa standardowego (Pb95, ON, LPG) lub paliwa premium Lotos Dynamic (Pb98, ON). Z kolei 10-proc. zniżka obejmuje produkty z menu Cafe Punkt, zakup olejów i płynów do spryskiwaczy, a 15-proc. obejmuje usługi myjni. – Jesteśmy otwarci na rozmowy z każdym związkiem zawodowym w Polsce. Obecnie współpracujemy m.in. ze związkami zawodowymi służb mundurowych, przemysłu chemicznego, przemysłu motoryzacyjnego oraz transportu kolejowego – twierdzi Marcin Gerwatowski, szef regionu w dziale klientów flotowych Lotos Paliwa.