Unimot wchodzi na chiński rynek

Bloomberg
Spółka uruchomiła w Szanghaju biuro, które prowadzi sprzedaż oraz dystrybucję olejów i smarów samochodowych pod marką Avia. Myśli też o stworzeniu tam sieci stacji paliw.
 
Unimot utworzył firmę Unimot Asia LLC i tym samym oficjalnie rozpoczął działalność operacyjną w Państwie Środka. Nowy podmiot prowadzi sprzedaż oraz dystrybucję olejów i smarów samochodowych pod marką Avia. – Po dokładnym zbadaniu rynku motoryzacyjnego w Chinach uznaliśmy, że nasza oferta olejów i smarów będzie atrakcyjna dla lokalnych odbiorców. Produkty te sprzedajemy pod znaną, szwajcarską marką Avia, co dodatkowo wzmacnia ich pozycję rynkową i konkurencyjność – mówi cytowany w komunikacie prasowym Adam Sikorski, prezes Unimotu.
W Chinach pod marką Avia sprzedawane są również filtry do samochodów osobowych, produkowane przez PZL Sędziszów, którego większościowym udziałowcem jest Unimot Express. Nowo otwarte biuro Unimot Asia LLC, stanowiące równocześnie siedzibę firmy, znajduje się w Szanghaju.
Unimot informuje, że wprowadzenie oferty olejów i smarów, to początek ekspansji marki Avia na rynku chińskim. Pod tym szyldem ma być też tam zainicjowany rozwój sieci stacji paliw, którą spółka obecnie z sukcesem buduje w Polsce. Na krajowym rynku grupa Unimot rozwija franczyzową sieć stacji paliw pod marką Avia od czerwca 2017 r. Ponadto od października tego roku pod brandem Avia grupa oferuje wszystkie swoje produkty paliwowo – energetyczne.
Rozpoczęcie działalności przez Unimot Asia LLC zbiegło się w czasie z trwającymi obecnie targami China International Import Expo 2018, których celem jest m.in. propagowanie działań w zakresie importu towarów i usług. Wydarzenie, zainicjowane i uroczyście otwarte przez prezydenta Chin, Xi Jinpinga, stanowi ważny krok w kierunku liberalizacji handlu i otwarcia chińskiego rynku na import. Na targach obecne są delegacje rządowe z 25 krajów, w tym i polska delegacja rządowa. Nasz kraj reprezentuje 81 przedsiębiorstw promujących swoje wyroby i usługi z wielu branż.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Strategia Enei będzie gotowa latem.

Jak poinformował Mirosław Kowalik, prezes poznańskiej grupy, spółka intensywnie pracuje nad planem rozwoju. – ...

Pierwszy wyrok ws. certyfikatów. 0:1 dla farm wiatrowych

Energa przegrała pierwszą sprawę dotyczącą zielonych certyfikatów. Wyrok nie jest prawomocny. Spółka zamierza się ...

Naftogaz dopadł Gazprom w USA

Sąd Federalny w Nowy Jorku uznał pozew ukraińskiego Naftogazu przeciwko Gazpromowi. Zgodnie z decyzją ...

PGE zaczyna konsolidować swoje zielone aktywa

Dzięki stworzeniu linii biznesowej zarządzającej obszarem odnawialnych źródeł największa grupa zaoszczędzi ponad 50 mln ...

Polska nie wykona celu dla odnawialnych źródeł energii

Polska wysłała do Komisji Europejskiej projekt krajowego planu na rzecz energii i klimatu. Jak ...

Zielona energia coraz bardziej konkurencyjna

Wyniki rozstrzygniętych dotąd przez Urząd Regulacji Energetyki tegorocznych aukcji pokazują, że większa produkcja energii ...