Podczas uroczystego otwarcia nowej farmy fotowoltaicznej Orlenu w Wielbarku na Mazurach prezes koncernu Daniel Obajtek powiedział podczas konferencji prasowej, że Orlen już od 10 dni obniża ceny paliw.

- Obniżamy ceny paliw, bo notowania na giełdach paliw się stabilizują – o 24 grosze olej napędowy i benzynę o 12 groszy. Dziś następna obniżka, bo idzie długa majówka: dodatkowo 8 gr na benzynie i 12 gr na oleju - zapowiedział prezes PKN Orlen.

Tańszy gaz dla biznesu

PKN Orlen obniża ceny gazu dla klientów biznesowych do 301 zł/MWh od 1 maja - poinformował Daniel Obajtek w Wielbarku. Prezes Orlenu powiedział, że oznacza to w sumie 62 proc. obniżki od stycznia.

Od 1 kwietnia br. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii. Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązuje do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15 proc. niż w kwietniu - wyjaśniono w komunikacie.