Amazon otworzył swoją największą farmę wiatrową

www.twitter.com/JeffBezos

Prezes Amazona, Jeff Bezos dokonał w tym tygodniu uroczystego otwarcia największej farmy wiatrowej należącej do koncernu, na którą składa się ponad 100 turbin.

Nowa elektrownia wiatrowa właściciela największego sklepu internetowego na świecie mieści się w hrabstwie Scurry County w stanie Teksas. Zgodnie z komunikatem opublikowanym w czwartek na stronie Amazona, obiekt posiada ponad 100 turbin wiatrowych, z których każda liczy ponad 300 stóp (ok. 91 metrów) wysokości i jest zaopatrzona w wirnik o średnicy ponad dwukrotnie większej niż wynosi rozpiętość skrzydeł Boeinga 787. Farma wiatrowa, nazwana Amazon Wind Farm Texas, ma generować powyżej miliona megawatogodzin zielonej energii rocznie.

Jej twórcą i pierwszym właścicielem jest firma Lincoln Clean Energy, zajmującej się inwestycjami w energię pochodzącą ze słońca i wiatru. Amazon podpisał ze spółką długoterminową umowę na zakup 90 proc. produkcji teksaskiej elektrowni.

Tego samego dnia, kiedy ukazał się komunikat Amazona, prezes i dyrektor generalny koncernu, Jeff Bezos, dokonał uroczystego otwarcia farmy wiatrowej w Scurry County. Relację z tego wydarzenia zamieścił na swoim koncie na Twitterze.

Obecnie Amazon posiada łącznie 18 elektrowni pozyskujących energię z odnawialnych źródeł – wiatru i słońca. Firma przewiduje w bliskiej przyszłości jeszcze 35 podobnych projektów. Docelowo internetowy gigant z Seattle zamierza zasilać wszystkie swoje fabryki na całym świecie wyłącznie zieloną energią.

– Inwestowanie w energię odnawialną to wygrana dla wszystkich: dla naszych klientów, społeczności, biznesu oraz całej planety – podkreśliła w komunikacie dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Amazona, Kara Hurst.

Mogą Ci się również spodobać

W Polsce realizuje się coraz więcej dużych projektów

Wielomiliardowe inwestycje prowadzą teraz w naszym kraju m.in. PGE, Tauron, Enea, PGNiG, PKN Orlen, ...

PGNiG zarobi na PGG w 2020 r.

W 2020 r. inwestycja PGNiG w Polską Grupę Górniczą będzie zyskowna – powiedział w ...

Prezes PGE: Do walki o kontrakty wystawiamy cały arsenał

Do walki o rządowe kontrakty, wygrywane w ramach aukcji tzw. rynku mocy, lider rynku ...

Ukraiński prąd pomógł we wrześniu

We wtorek w godzinach szczytu padł kolejny rekord zapotrzebowania na moc. W związku z ...

Pełna moc turbiny gazowej PKN Orlen

Koncern zrealizował kolejny etap inwestycji związanej z uruchomieniem bloku gazowo-parowego w Płocku. W efekcie ...

Jest pozwolenie na nowy gazociąg

Do 2019 r. Gaz-System chce wybudować połączenie do EC Żerań należącej do PGNiG. Dzięki ...