Amazon otworzył swoją największą farmę wiatrową

www.twitter.com/JeffBezos

Prezes Amazona, Jeff Bezos dokonał w tym tygodniu uroczystego otwarcia największej farmy wiatrowej należącej do koncernu, na którą składa się ponad 100 turbin.

Nowa elektrownia wiatrowa właściciela największego sklepu internetowego na świecie mieści się w hrabstwie Scurry County w stanie Teksas. Zgodnie z komunikatem opublikowanym w czwartek na stronie Amazona, obiekt posiada ponad 100 turbin wiatrowych, z których każda liczy ponad 300 stóp (ok. 91 metrów) wysokości i jest zaopatrzona w wirnik o średnicy ponad dwukrotnie większej niż wynosi rozpiętość skrzydeł Boeinga 787. Farma wiatrowa, nazwana Amazon Wind Farm Texas, ma generować powyżej miliona megawatogodzin zielonej energii rocznie.

Jej twórcą i pierwszym właścicielem jest firma Lincoln Clean Energy, zajmującej się inwestycjami w energię pochodzącą ze słońca i wiatru. Amazon podpisał ze spółką długoterminową umowę na zakup 90 proc. produkcji teksaskiej elektrowni.

Tego samego dnia, kiedy ukazał się komunikat Amazona, prezes i dyrektor generalny koncernu, Jeff Bezos, dokonał uroczystego otwarcia farmy wiatrowej w Scurry County. Relację z tego wydarzenia zamieścił na swoim koncie na Twitterze.

Obecnie Amazon posiada łącznie 18 elektrowni pozyskujących energię z odnawialnych źródeł – wiatru i słońca. Firma przewiduje w bliskiej przyszłości jeszcze 35 podobnych projektów. Docelowo internetowy gigant z Seattle zamierza zasilać wszystkie swoje fabryki na całym świecie wyłącznie zieloną energią.

– Inwestowanie w energię odnawialną to wygrana dla wszystkich: dla naszych klientów, społeczności, biznesu oraz całej planety – podkreśliła w komunikacie dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Amazona, Kara Hurst.

Mogą Ci się również spodobać

Nowe wyzwanie środowiskowe dla obiektów energetycznych

Konkluzja BAT, czyli koncepcja najlepszych dostępnych technik zakłada, że europejskie instalacje przemysłowe będą niejako ...

Ponad 107,7 mln euro wsparcia na budowę gazociągu Polska-Słowacja

Ponad 107,7 mln euro z unijnego programu Łącząc Europę (CEF) trafi na budowę interkonektora ...

Ropa ciągle na tej ścieżce

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Wiatr pcha farmy ku odbiorcom Trudne ...

900 dni bez Gazpromu

Można? Można. Ukraina dowodzi, że bez importu surowca z Gazpromu, kraj nie przestał istnieć. ...

Wiatr pomoże węglowi

Polskie Sieci Elektroenergetyczne są gotowe płacić farmom za nieprodukowanie prądu. Operator systemu przesyłowego chce ...

Czarny PR Polski

Nasze lobby węglowe ma się świetnie, rozpoczyna nawet ekspansję na Zachód. Ambasador polskiego czarnego ...