Amazon otworzył swoją największą farmę wiatrową

www.twitter.com/JeffBezos

Prezes Amazona, Jeff Bezos dokonał w tym tygodniu uroczystego otwarcia największej farmy wiatrowej należącej do koncernu, na którą składa się ponad 100 turbin.

Nowa elektrownia wiatrowa właściciela największego sklepu internetowego na świecie mieści się w hrabstwie Scurry County w stanie Teksas. Zgodnie z komunikatem opublikowanym w czwartek na stronie Amazona, obiekt posiada ponad 100 turbin wiatrowych, z których każda liczy ponad 300 stóp (ok. 91 metrów) wysokości i jest zaopatrzona w wirnik o średnicy ponad dwukrotnie większej niż wynosi rozpiętość skrzydeł Boeinga 787. Farma wiatrowa, nazwana Amazon Wind Farm Texas, ma generować powyżej miliona megawatogodzin zielonej energii rocznie.

Jej twórcą i pierwszym właścicielem jest firma Lincoln Clean Energy, zajmującej się inwestycjami w energię pochodzącą ze słońca i wiatru. Amazon podpisał ze spółką długoterminową umowę na zakup 90 proc. produkcji teksaskiej elektrowni.

Tego samego dnia, kiedy ukazał się komunikat Amazona, prezes i dyrektor generalny koncernu, Jeff Bezos, dokonał uroczystego otwarcia farmy wiatrowej w Scurry County. Relację z tego wydarzenia zamieścił na swoim koncie na Twitterze.

Obecnie Amazon posiada łącznie 18 elektrowni pozyskujących energię z odnawialnych źródeł – wiatru i słońca. Firma przewiduje w bliskiej przyszłości jeszcze 35 podobnych projektów. Docelowo internetowy gigant z Seattle zamierza zasilać wszystkie swoje fabryki na całym świecie wyłącznie zieloną energią.

– Inwestowanie w energię odnawialną to wygrana dla wszystkich: dla naszych klientów, społeczności, biznesu oraz całej planety – podkreśliła w komunikacie dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Amazona, Kara Hurst.

Mogą Ci się również spodobać

Rewolucja w Wenezueli może zatrząść rynkiem ropy

USA uznały Juana Guaido, lidera wenezuelskiej opozycji za tymczasowego prezydenta Wenezueli. Podobnie zrobiły też: ...

Polenergia rozwija potencjał zielonej energii

Po udanym 2018 r. Polenergia kontynuuje inwestycje w nowe moce wytwórcze. Rozbuduje też sieć ...

Chłód klimatyzacji popłynie z ciepłowni

Zielonogórska elektrociepłownia należąca do EDF postawiła pierwszy krok na drodze do komercjalizacji chłodu wytwarzanego ...

Katarski gaz nie jest zagrożony?

Konflikt Kataru z Arabią Saudyjską i kilkoma innymi państwami może wywołać wstrząsy na rynkach. ...

Grupa Lotos planuje duże akwizycje

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Lotos ma apetyt na zakupy Wydobycie ...

Czarne chmury nad Gazpromem

Gazociąg Północy i jego rozbudowa – Nord Stream 2 – mają podlegać pod unijne ...