:: "Parkiet": PGNiG?odda część rynku, ale może na tym zyskać.
Jak dowiedział się "Parkiet", liberalizacja rynku gazowego w Polsce przyspiesza. Jeszcze wiosną minister gospodarki zapowiadał, że będzie ona możliwa około 2013 r. Tymczasem powstał już program uwolnienia rynku gazu i został praktycznie zaakceptowany zarówno przez Urząd Regulacji Energetyki, jak i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.
Szczegóły mają być znane na przełomie października i listopada.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Orlen zarządził - Na stacjach ma być taniej.
PKN Orlen po raz drugi w ciągu zaledwie tygodnia obniża detaliczne ceny paliw. Koncern poinformował wczoraj, że wprowadza na stacjach własnych maksymalne ceny – benzyna i olej napędowy mają kosztować nie więcej niż 5,09 zł za litr. To oznacza, że benzyna stanieje o 10 gr, a diesel - o 5 gr.
(wydanie papierowe)
:: "Puls Biznesu": Ustawa o zapasach paliw rzutem na taśmę w Sejmie.
Rząd zdecydował się zaryzykować i skierował do Sejmu tuż przed wyborami ustawę o zmianie przepisów o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego. Wczoraj w komisji gospodarki odbyło się pierwsze czytanie projektu. Dokumenty mają ogromne znaczenie dla branży gazowej, bo pozwolą na rozwój konkurencji.
(wydanie papierowe)
:: "Puls Biznesu": Jacek Szymoński łapie wiatr w żagle.
Ukrainian Wind Energy (UWE) to najmłodsze dziecko biznesmena znanego głównie z udanych przedsięwzięć w branży telekomunikacyjnej , któremu od lat towarzyszy aura tajemniczości. Był m.in. w gronie założycieli Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora dawnej sieci komórkowej Era, a obecnie T-Mobile. Od kilku lat polskie interesy mieszkającego na stałe w Londynie Jacka Szymońskiego nie rzucają się w oczy. Okazuje się jednak, że biznesmen znowu łapie wiatr w żagle. I to niemal dosłownie. Jego świeżo założona spółka
Ukrainian Wind Energy chce inwestować w energetykę wiatrową na Ukrainie.