Zmiany w programie „Czyste Powietrze” to realna szansa na znaczne przyspieszenie poprawy efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych w Polsce.
Zapewnienie właściwej temperatury w naszych domach w trakcie chłodnych okresów roku to jeden z podstawowych czynników poczucia komfortu i odpowiedniej jakości życia. Oczywiście ogrzewanie – bez względu na jego rodzaj – zawsze wiąże się z kosztami. Jednak wysokość tych kosztów jest już bezpośrednio związana zarówno z technologią, z której korzystamy do wytworzenia ciepła, jak i z charakterystyką energetyczną naszego budynku.
Kiedyś kwestia źródeł ciepła i opłat za ogrzewanie nie była powszechnie postrzegana jako kluczowa. Zmieniło się to wraz ze wzrostem świadomości dotyczącej zarówno efektywności ogrzewania, jak i zrównoważonego korzystania z zasobów planety. Na ograniczenie niepotrzebnych strat energii bardzo mocno postawiła Unia Europejska. Poprawa efektywności energetycznej budynków stała się jednym z filarów Europejskiego Zielonego Ładu.