W ubiegłym roku MEW wypracował 4,8 mln zł zysku netto, wobec 0,1 mln zł straty netto w 2009 r. Ponadto spółka zrealizowała inwestycje większe, niż prognozowała to w dokumencie informacyjnym, który opublikowała rok temu. Obecnie MEW prowadzi siedem projektów dotyczących budowy małych elektrowni wodnych, w tym obiektów o mocy 0,56 MW w Cieszynie, 0,25 MW w województwie podkarpackim, 0,25 MW w podlaskim, 6 MW w małopolskim, 0,15 MW w lubelskim, 0,12 MW na terenie Wielkopolski oraz 2 MW na Dolnym Śląsku.

Zarząd informuje, że realizacja wszystkich projektów jest zgodna z przyjętym harmonogramem. Plany na najbliższy czas to pozyskanie nowych lokalizacji pod budowę kolejnych elektrowni. W grudniu MEW przeprowadził subskrypcję akcji serii C, z której pozyskał 2,7 mln zł. Pieniądze przeznaczy na kolejne projekty oraz finalizację budowy elektrowni w Cieszynie. Zarząd przewiduje, że w tym rok będą uruchomione pierwsze elektrownie wodne. Według prognoz firmy, do 2013 r. powstaną elektrownie wodne o łącznej mocy 9,33 MW. W planach są kolejne inwestycje, o których spółka chce poinformować w najbliższym czasie.

MEW powstał w lipcu 2009 r. Celem spółki jest inwestowanie w rozwój małych elektrowni wodnych, czyli w obiekty których moc nie przekracza 5 MW. Spółka zakłada jednak, że będzie realizować mniejsze projekty. Celem strategicznym jest budowa obiektów o mocy od 0,1 do 1 MW. Spółka zadebiutowała na NewConnect (małej giełdzie) 18 marca 2010 r. Jej głównymi udziałowcami są Michał Wilkowski i Marcin Markiewicz.