Reklama

PGNiG i Orlen wykonają kolejny odwiert

Oba koncerny liczą, że docelowo uda się im uruchomić komercyjne wydobycie gazu ziemnego w kolejnej lokalizacji w Wielkopolsce. Tym razem w okolicach Kotlina.

Aktualizacja: 21.12.2017 11:31 Publikacja: 21.12.2017 11:14

PGNiG i Orlen wykonają kolejny odwiert

Foto: Bloomberg

PGNiG oraz PKN Orlen na wspólnej koncesji Jarocin-Grabina wykonają nowy odwiert o nazwie Kotlin-3. Prace przy nim mają potrwać około trzech miesięcy. Planowana głębokość otworu wynosi ponad 3,1 km.

- Dzięki współpracy z doświadczonymi i sprawdzonymi partnerami systematycznie zwiększamy możliwości wydobywcze PGNiG. Efekty prac w Wielkopolsce to kolejny przykład na wzrost potencjału tego regionu Polski w zakresie powiększania krajowych zasobów gazu ziemnego – mówi cytowany w komunikacie prasowym Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Energetyka
Premier powołał na stanowisko nową prezes Urzędu Regulacji Energetyki
Energetyka
Nowy sojusz energetyczny w rządzie? Apel o zwiększenie kompetencji resortu energii
Energetyka
Bloki gazowe i magazyny energii gwarancją stabilności systemu
Energetyka
Ile będą kosztować osłony chroniące przed podwyżkami cen ciepła? Minister podaje szacunki
Energetyka
Nowoczesna energetyka potrzebuje inteligentnych sieci dystrybucyjnych
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama