Kolejne posiedzenie Rady Medycznej KGHM

Planujemy drugi etap badań profilaktycznych pracowników – za nami kolejne posiedzenie Rady Medycznej KGHM Polska Miedź S.A.

9 marca 2020 roku w warszawskiej siedzibie Spółki odbyło się kolejne posiedzenie Rady Medycznej KGHM Polska Miedź S.A. W jej składzie zasiadają lekarze, naukowcy i przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM. Rada ma za zadanie wspierać i inicjować wszelkie działania miedziowej spółki oraz Fundacji KGHM w zakresie szeroko zakrojonych działań lokalnych na rzecz zdrowia pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego oraz województwa dolnośląskiego.

– Ta Rada powołana została po to, by spokojnie omawiać interesujące nas tematy, mówić o problemach czy wyzwaniach – powiedział Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński inaugurując posiedzenie. – Chciałbym podkreślić, że bardzo cieszę się, że mamy dziś w naszym gronie tak wiele znakomitości polskiej nauki reprezentujących najlepsze polskie ośrodki akademickie i badawcze – dodał prezes Chludziński.

materiały prasowe

Podczas posiedzenia podsumowano I etap programu badań medycznych dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. Program objął ponad 5000 osób. – Ten program to ewenement na skalę światową – powiedział dr Marek Ścieszka, dyrektor ds. medycznych Miedziowego Centrum Zdrowia. – Głównym celem badań jest wykrycie wczesnych postaci raka płuc oraz choroby niedokrwiennej serca, co zwiększa skuteczność leczenia oraz szybkość powrotu do pełnej aktywności zawodowej.

Członkowie Rady podsumowali wyniki badań. Podczas posiedzenia omówiono założenia i zakres badań dla kolejnego etapu tego programu. Podczas posiedzenia mówiono o współpracy KGHM Polska Miedź S.A. z Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji z Kamiennej Góry. Prezes Artur Mazur podkreślał, że DCR jest świetnie przygotowane do rehabilitacji pracowników miedziowego koncernu.

Ponadto mówiono o bieżących problemach, w tym o ryzyku zachorowań na infekcje powodowane przez wirus COVID–19. – Oczywiście jest w ostatnich dniach wokół tej sprawy bardzo dużo emocji – powiedział profesor Andrzej Horban, Krajowy Konsultant ds. Występowania Chorób Zakaźnych w Polsce. – Z punktu widzenia medycznego, to jest coś na kształt grypy. Wciąż wiemy mało na temat rzeczywistej skali zagrożeń, ale już dziś możemy stwierdzić, że ryzyko zachorowania jest najwyższe dla osób starszych. W niewielkim stopniu dotyczy osób młodych czy dzieci. – Należy przestrzegać kilku podstawowych zasad higieny, by skutecznie obniżać ryzyko zachorowania – powiedział podczas posiedzenia dr Marek Ścieszka.

W skład Rady wchodzą przedstawiciele kadry zarządzającej KGHM Polska Miedź S.A. W jej gronie znaleźli się również lekarze z Miedziowego Centrum Zdrowia z Lubina, która to placówka od wielu lat prowadzi zakrojone na bardzo szeroką skalę badania w zakresie profilaktyki zdrowotnej.

Rada i jej członkowie na bieżąco wspierać będą wszelkie działania KGHM związane z szeroko rozumianą profilaktyką zdrowotną. Jednocześnie nowo powołane ciało pomagać będzie w wypracowaniu rocznych i wieloletnich porozumień z gminami i powiatami Zagłębia Miedziowego.

Rada Medyczna KGHM Polska Miedź S.A. działać będzie na rzecz zwiększenia wiedzy pracowników i mieszkańców regionu w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przyczynach chorób i możliwości ich zapobiegania. Do udziału w pracach Rady Medycznej zaproszeni zostali również uznani naukowcy z najważniejszych ośrodków naukowych m.in. z Warszawy, Szczecina, Łodzi czy Wrocławia.

MATERIAŁ PARTNERA KGHM S.A.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gazprom zatrzyma Siłę Syberii, przez „siłę wyższą”

Po trzech miesiącach pracy, rosyjski gazociąg do Chin stanie w drugiej połowie marca. Oficjalna ...

Gazprom podstawia nogę Gaz-Systemowi

Polski i ukraiński operator gazowy wystąpi do instytucji antymonopolowych i regulujących rynek gazu w ...

Fuzja Orlenu z Lotosem jest tylko kwestią czasu

Kolejny przedstawiciel rządu mówi o potrzebie połączenia Orlenu z Lotosem. Korzyści odniosłyby obie firmy. ...

Gazowa wygrana Białorusi?

Mińsk kupi gaz za ruble i taniej o 30 procent – po cenie, którą ...

Ropa drożała po irańskim odwecie

Irański odwetowy atak na dwie amerykańskie bazy w Iraku stał się impulsem do wzrostu ...

Tunezyjska nadzieja Serinusa

Przegląd najciekawszych newsów z branży energetycznej ::”Puls Biznesu”: Tunezyjska nadzieja Serinusa Firma wydobywcza rodziny ...