Galaktyczny jacht prezesa Łukoilu

Post Image
Post Image
Post Image
Post Image

Wagit Alekpierow prezes i główny udziałowiec Łukoilu, sprawił sobie niezwykły jacht. Galactics Super Nova będzie gwiazdą wystawy luksusowych łodzi w Monako.

Monaco Yacht Show rozpoczyna się 28 września i potrwa do 1 października. Jak co roku pojawią się na nim najbardziej luksusowe prywatne łodzie światowych bogaczy i nowe projekty na zasobną kieszeń. Kryterium jest jedno – jacht ma mieć co najmniej 25 m długości. Łódź Wagita Alekpierowa (posiadacz ponad 20 proc. akcji i prezes największego prywatnego koncernu paliwowego Rosji – Łukoilu; wyceniony na 9 mld dol.) – Galactics Super Nova ma 70 m i w Monako będzie mieć swoją premierę. Zaprojektowało ją biuro Heesen Yachts i jest to dziś największy aluminiowy jacht na świecie, pisze Forbes.

Druga pod tym względem 66-metrowa Vanish należy do amerykańskiego inwestora Larrego Van Thiel. Jej projektantem i wykonawcą jest biuro Freadship z udziałem projektów wnętrz Eidsgaard Design. Wartość łodzi to ok. 125 mln dol.

Trzecia z luksusowych gigantów do zobaczenia w Monako będzie 55-metrowa Quinta Essentia, zbudowana w stoczni Admiral dla anonimowego klienta z Rosji. Także w segmencie jachtów średnich, będzie co oglądać. Zapowiadana jest m.in. premiera Dynamiq D4 (38 m) należącej do innego Rosjanina Siergieja Dobrosierdowa, który od 8 lat mieszka w Monako i przy tworzeniu łodzi wpsółpracuje z najlepszymi projektantami z Holandii i Wielkiej Brytanii.

Jesień to tradycyjna pora na prezentacje łodzi i jachtów. Zaczęły się w Europie wystawą HISWA TE w Amsterdamie (30 sierpnia do 4 września). Zakończą na Florydzie w Fort Lauderdale (od 3 do 7 listopada).

Mogą Ci się również spodobać

Nowa oferta ma napędzić sprzedaż paneli

Spółka zajmująca się montażem systemów fotowoltaicznych liczy na 20-30-proc. podniesienie sprzedaży systemów fotowoltaicznych w ...

Polimex i Chińczycy oddają pole GE w Ostrołęce

Przegrani w przetargu o kontrakt głównego wykonawcy ostatniego bloku węglowego w Polsce nie będą ...

Prezydent podpisał ustawę o OZE

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o odnawialnych źródłach energii – poinformowała w czwartek ...

W Enei nie powinno być negatywnych one-offów w tym roku

Enea nie boi się tegorocznych testów na utratę wartości aktywów konwencjonalnych. Poznańska grupa planuje ...

Powstaną największe magazyny OZE – lokalizacja to niespodzianka

Będą tak wielkie, że zmagazynowana w nich energia ze źródeł odnawialnych starczy na zaspokojenie ...

Powinien powstać fundusz sprawiedliwej transformacji

Taki instrument finansowy powinien powstać w celu ułatwienia transformacji energetycznej w państwach członkowskich odchodzących ...