TAURON, który tylko w 2020 roku przyłączył do sieci energetycznej 97,7 tys. mikroelektrowni słonecznych odpowiada w poradniku na pytania związane z kosztami i opłacalnością inwestycji w fotowoltaikę, a także sposobem rozliczania wyprodukowanej energii.

– Po sukcesie pierwszej edycji poradnika, który w krótkim czasie pobrało ponad 15 tys. osób, przygotowaliśmy kolejny. Tym razem odpowiadamy na konkretne pytania, które otrzymaliśmy od klientów podczas rozmów z naszymi doradcami, w wiadomościach od nich czy w mediach społecznościowych. Tym samym poruszamy te zagadnienia, które w kontekście fotowoltaiki rzeczywiście interesują najbardziej naszych klientów – wyjaśnia Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. – Zdajemy sobie sprawę, że rzetelna wiedza na temat tego typu inwestycji, jest najlepszym sposobem przekonania ich do tego, że warto inwestować w fotowoltaikę – dodaje prezes Soja.

""

energia.rp.pl

Eksperci TAURONA w prosty sposób wyjaśniają zagadnienia techniczne związane z parametrami paneli oraz falowników. Analizują wpływ warunków atmosferycznych na efektywność pracy instalacji. Wyjaśniają, w jakich miejscach najlepiej montować panele. Odpowiadają na pytania, dlaczego tak ważne dla stabilności sieci energetycznej, a także dla optymalnego działania fotowoltaiki, jest właściwie dobranie mocy instalacji..

Wśród 100 pytań znalazły się także te dotyczące kwestii praktycznych – analizy dostępnych na rynku ofert, przygotowania się do podpisania umowy z wykonawcą czy formalnościami związanymi z uruchomieniem instalacji.
Dodatkowo eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odpowiadają na pytania związane z aktualnie działającymi w Polsce programami dopłat do tego typu inwestycji. Odpowiadają także na pytania związane z nową edycją programu „Mój Prąd”.

Poradnik „100 pytań o fotowoltaikę. Odpowiedzi jasne jak słońce” można pobrać ze strony tauron.pl/ebook

https://www.tauron.pl/lp/fotowoltaika-ebook?utm_source=energianews.pl&utm_medium=baner&utm_campaign=ebook-foto2-100pytan-q2-or