Energa nie angażuje się w projekt jądrowy

materiały prasowe

Po udanym zeszłym roku ten również zapowiada się dla Energi dobrze. Zarząd spodziewa się niezłych wyników, a jednoczenie planuje duże inwestycje.

– Podczas mojej niedawnej wizyty w resorcie minister energii wyraźnie podkreślał, że obserwujmy tendencję wzrostu zużycia energii. Będziemy musieli jej produkować coraz więcej – nie tylko z węgla, ale też z odnawialnych źródeł. Takie projekty również są przez nas realizowane – mówi Jacek Kościelniak, wiceprezes Energi.

Program inwestycyjny grupy, zaplanowany do końca 2025 r., zakłada inwestycje rzędu prawie 20 mld zł. Wkrótce powinniśmy poznać wykonawcę w przetargu na budowę bloku energetycznego Ostrołęka C. Obecnie komisja przetargowa analizuje trzy oferty. – Z tymi podmiotami jesteśmy związani ofertami do końca marca. Prace nad analizą ofert trwają. Ostrołęka może oczywiście wystąpić do Urzędu Zamówień Publicznych o przedłużenie tego terminu – sygnalizuje wiceprezes Energi. Jednocześnie dementuje, jakoby spółka miała brać udział w projekcie dotyczącym energii jądrowej. – Nie jesteśmy w niego zaangażowani – podkreśla.

W czwartek indeksy na warszawskiej giełdzie spadały, ale jeszcze mocniej taniały akcje spółek energetycznych. Mogło być to pokłosie medialnych doniesień o planowanej fuzji PGE, Energi, Enei i Tauronu. Resort zdementował, jakoby były takie plany. W podobnym tonie wypowiada się przedstawiciel Energi. – Takie spekulacje naprawdę nikomu nie służą. Nie prowadzimy żadnych rozmów w sprawie konsolidacji – mówi Kościelniak.

Więcej w „Parkiecie”

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosja obiecuje złote góry gazowe

Gazprom wyłożył na stół wszystkie argumenty, by przekonać zachodnich klientów do wsparcia rozbudowy gazociągu ...

Narodziny petrojuana na giełdzie w Szanghaju

W Szanghaju uruchomiono obroty kontraktami terminowymi na ropę denominowanymi w juanach. Na chińskiej giełdzie ...

Uchwały EuRoPol Gazu lege artis

PGNiG przekonuje, że sposób przegłosowania nagród za zysk EuRoPol Gazu w 2015 r. był ...

Orlen ma umowę z Elektrobudową

W Płocku powstanie instalacji metatezy. Strony podpisały właśnie umowę o wartości około 250 mln ...

Gazprom ostatecznie zlikwidował RosUkrEnergo

Zarejestrowana w Szwajcarii spółka miała monopol na eksport gazu m.in na Ukrainę i do ...

Gruzja rezygnuje z gazu z Gazpromu

Co najmniej do końca tego roku Gruzja nie będzie kupowała rosyjskiego gazu. Cały potrzebny ...