Energa nie angażuje się w projekt jądrowy

materiały prasowe

Po udanym zeszłym roku ten również zapowiada się dla Energi dobrze. Zarząd spodziewa się niezłych wyników, a jednoczenie planuje duże inwestycje.

– Podczas mojej niedawnej wizyty w resorcie minister energii wyraźnie podkreślał, że obserwujmy tendencję wzrostu zużycia energii. Będziemy musieli jej produkować coraz więcej – nie tylko z węgla, ale też z odnawialnych źródeł. Takie projekty również są przez nas realizowane – mówi Jacek Kościelniak, wiceprezes Energi.

Program inwestycyjny grupy, zaplanowany do końca 2025 r., zakłada inwestycje rzędu prawie 20 mld zł. Wkrótce powinniśmy poznać wykonawcę w przetargu na budowę bloku energetycznego Ostrołęka C. Obecnie komisja przetargowa analizuje trzy oferty. – Z tymi podmiotami jesteśmy związani ofertami do końca marca. Prace nad analizą ofert trwają. Ostrołęka może oczywiście wystąpić do Urzędu Zamówień Publicznych o przedłużenie tego terminu – sygnalizuje wiceprezes Energi. Jednocześnie dementuje, jakoby spółka miała brać udział w projekcie dotyczącym energii jądrowej. – Nie jesteśmy w niego zaangażowani – podkreśla.

W czwartek indeksy na warszawskiej giełdzie spadały, ale jeszcze mocniej taniały akcje spółek energetycznych. Mogło być to pokłosie medialnych doniesień o planowanej fuzji PGE, Energi, Enei i Tauronu. Resort zdementował, jakoby były takie plany. W podobnym tonie wypowiada się przedstawiciel Energi. – Takie spekulacje naprawdę nikomu nie służą. Nie prowadzimy żadnych rozmów w sprawie konsolidacji – mówi Kościelniak.

Więcej w „Parkiecie”

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bruksela może zablokować ustawę zamrażającą rachunki za prąd

Regulacje dotyczące cen energii elektrycznej powinny być uzgodnione na szczeblu unijnym – twierdzi Komisja ...

Ropa w dół, szansa na tańsze paliwo

Wspólne oświadczenie Saudyjczyków i Rosjan, że kraje te są gotowe dołożyć do światowej podaży ...

Schröder pisze do Miedwiediewa w sprawie „Przyjaźni”

Były kanclerz Niemiec a dziś przewodniczący rady dyrektorów rosyjskiego Rosneft, napisał do premiera Rosji ...

Śląsk po węglu powinien być zielony

Nie wiadomo, czy 2030, albo 2035 będzie datą odejścia Polski od węgla. Zamiast licytować ...

Zaginione miliardy nigeryjskiego naftowego molocha

Państwowy nigeryjski koncern naftowy nie odprowadził do budżetu dziesiątków miliardów dolarów, zawierał podejrzane umowy ...